Jump to content

Welcome to Czechoslovak Armed Forces

Изображение для гостей

VÍTEJTE NA FÓRU CSAF

( Czechoslovak Armed Forces)

TOTO FÓRUM JE URČENO PRO VŠECHNY HRÁČE SE ZÁJMEM O MMO HRU WAR THUNDER A LETECKÉ SIMULÁTORY
DOZVÍTE SE ZDE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH INFORMACÍ, RAD A NÁVODŮ K HRÁM WAR THUNDER, IL-2 STURMOVIK, DCS a jiných.

POKUD MÁTE ZÁJEM O TO STÁT SE PLNOHODNOTNÝM ČLENEM CSAF, DALŠÍ INFO NALEZNETE V SEKCI PŘIHLÁŠKY DO KLANU CSAF.

KE KOMUNIKACI PŘI HRANÍ NABÍZÍME NÁŠ TS3 SERVER. IP ADRESA JE: ts3.csaf.eu:10132

HH6PQsG.gif?1

Najdete nás také na FB: Czechoslovak Armed Forces

Sign in to follow this  
Olde

Flight joystick

Recommended Posts

Tak zakládám nové téma, abychom to necpali do jiného, jak se už tak stalo. Dám sem několik odkazů, kde se tato problematika rozebírá. Obrázek si pak udělejte sami. Jak říkám,mám Thrusmaster T160000M a jsem s ním docela spokojen. Za tu cenu. Myslím, že mne přišel něco okolo litru. Už je to dřív, tak se nedivte. Před tím jsem měl Logitech Extreme 3D Pro, s kterým jsem byl velice spokojen, ale po dost usilovném používání se vychodila pružina, takže v 0 bodě moc nedržel, což je znát při jemném a přesném míření, a poťáky se také časem opotřebují. I když to hlavní problém nebyl. Je to 3osák, Oproti Thrusmateru má na páce o jedno tlačítko víc, a to na palec (měl jsem ho namapováno na kanóny). Páka sedla pěkně do ruky. Řekl bych, že i lépe než u Thrusmateru, který se dá ovšem přestavět i pro leváky. Tlačítek na základně je pak stejně 6. I plynovka. Pokud by to někomu nevadilo, že to bude trochu nepraktické, tak má u Thrusmasteru o 6 tlačítek navíc. To jsou ty v obráceném gardu pro leváky a naopak. Oba dva mají tužší pružinu, což mi vyhovuje. On knipl v reálu také kladl jistý odpor. Thrusmaster nemá poťáky, ale optiku, tak očekávám delší výdrž. Proto jsem do něj šel i když jsem byl s Logitechem velice spokojen. Jo, u toho logitechu mi potom začal blbnout klobouček. Asi ty poťáky. Toť asi vše, na co si tak vzpomenu.

joyT_zps3acfa407.jpg

Logitech_zps96986354.jpg

Guest CAMEL85

A tady je kompletní výbava správného pilota :Smile_trollface:

http://www.youtube.com/watch?v=J_3CLm7jmE4&feature=related

pěkný video, ale pro stíhače nepoužitelná sestava :-D

Když jsem navštěvoval střední školu, tak jsme tam měli starý simulátor EF2000 a vskutku originální rig. Šlo o upravenou sedačku z L-39, upravený knipl a plynovou páku a několik tlačítek na ovládání motorů, zbraňových systémů, atd. Celý rig byl časem upraven tak, že přibyl projektor, plátno, atd. ale to už jsem na škole nebyl.

ef-vy02.jpg

Kde se dá sehnat taková sedačka??? Ta by se mi líbila v ložnici u kompu. Jestli by mě s tím manželka nevyhodila :Smile_hiding:

Guest Warnio

Nedávno jsem taky kupoval joystick a Saitek a Logitech byli mí favoriti než: jsem se dočetl, že u některých kusů Saitek Cyborg F.L.Y.5 odpadávají tlačítka a když jsem se v na reklamačkách ptal na Logitech Extreme 3D Pro, tak mi frajer řekl, že je má jeden doma a je výbornej, ale že se jim tam často objevuje s vadnou osou..

Tak jsem se rozhodl pro tento http://www.thrustmas...tflight-hotas-x a jsem s ním opravdu velmi spokojen (páka se dá odpojit, takže není problém si to dát dál od sebe třeba na šírku ramen). Ikdyž je rozdělený základny jsou dost těžký takže se nepřevrací. :)

Cenově je srovnatelný se Logitechem. Já ho kupoval zde: http://www.alfacomp....4007M0C60001B36

• Upvote 1

Já mám Logitech Attack 3, má celkem hodně tlačítek, ale základna by mohla být stabilnější. Čím dál víc ovšem pokukuju po tom Thrustmasteru T.16000M :Smile_playing:

Neváhejte. Zatím co jsem četl recenzi od těch, co maj Thrusmastera, tak si nikdo nestěžoval. A je jich dost :Smile_honoring:

Zdravím Vás. Som tu vo vašej komunite ako aj v hre WT nováčikom, ale táto hra ma veľmi chytila a rád by som si ju vychutnal trošku profesionálnejšie.

Chcem Vás poprosiť o radu kde by som si mohol kúpiť trošku kvalitnejší letecký joystick vhodný pre túto hru? Poprípade mi môžete poradiť aj konkrétny model, cenovo tak max. do 100€.

Ďakujem...

Zdravím Vás. Som tu vo vašej komunite ako aj v hre WT nováčikom, ale táto hra ma veľmi chytila a rád by som si ju vychutnal trošku profesionálnejšie.

Chcem Vás poprosiť o radu kde by som si mohol kúpiť trošku kvalitnejší letecký joystick vhodný pre túto hru? Poprípade mi môžete poradiť aj konkrétny model, cenovo tak max. do 100€.

Ďakujem...

já mám saitek x52- výborná věc, zatím není nic o čem bych moh říc špatný slovo na tomto joyi. nicméně je asi o trochu dražší než ty ostatní

Za ty roky lítání ve šturmu a jinejch simech, jsem vystřídal spousty joyů. Od různejch geniusů, přes logitechy, saiteky až jsem se dostal k T-16000. Ten je nejlepší. Jak už tu někdo psal. Logitechy trpěj na vadný osy. Saiteky maj blbě zkonstruovanou pružinu a o šidítkách od geniusu apod se nemá cenu zmiňovat.

Nakoniec som sa rozhodol pre Thrustmaster T.Flight Hotas X. Takže ešte pár dní do výplaty budem lacný cieľ s myškou a potom sa vrhnem na to...

Zdravím, tak jsem si včera pořídil Thrustmaster T.Flight Hotas X a to jen proto, že se tu zmiňoval a já na něj náhodou narazil ve výprodeji za 333kč. Musím říct, že jsem zklamaný. Ne kvůli kvalitě joye, ale kvůli tomu jak je neskutečné těžké s ním lítat. Nikdy předtím jsem s joyem nelítal a za cca měsíc, co hraju WT, jsem si hodně zvykl na myš a klávesnici. Takže jak tu někdo psal, že bude ještě chvíli snadný cíl s myškou a pak si ho pořídí, tak já jsem teď ještě snadnější cíl s joyem, navíc netrefím vůbec nic. Měl jsem problém trefit i tu vzducholoď v tutoriálu.

Opravdu je to tak těžké a chce to hodiny a desítky hodin tréninku, než budu schopen něco trefit, nebo dělám něco úplně špatně a je v tom nějaký fígl?

asi lepší nastavit joy. Osobně ho chci taky pořídit (čekám na výplatu) a už teď vím, že to bude hodně těžký. Doporučuju do arkády vůbec joy nebrat, maximálně do historické bitvy si ho vem. A ten tréning je určitě potřeba......

asi lepší nastavit joy. Osobně ho chci taky pořídit (čekám na výplatu) a už teď vím, že to bude hodně těžký. Doporučuju do arkády vůbec joy nebrat, maximálně do historické bitvy si ho vem. A ten tréning je určitě potřeba......

Přesně tak. Je potřeba si ho nastavit a vyladit. Citlivost os atp. jak Ti to vyhovuje. Zřejmě sem budu muset k tomu něco napsat. A do arkády s ním vůbec nelez. Tam je nejlepší myš.